• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Се продава PC R53600/RX5804GB, Be Quiet

 • Ја почнал/а темата
 • #1

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
165
261
Компјутерот се продава, во прилог конфигурацијата:

CPU: Amd Ryzen 5 3600 (14 месеци гаранција)
CPU cooler: Be Quiet! Pure Loop 360mm ( до 11.01.2024)
MB: ASRock B550 Steel Legend (до 15.01.2026)
RAM: Kingston HyperX Predator RGB 8GBx2 3200 MHz (до 23.09.2025)
GPU: XFX RX 580 GTS (купена од gOJDO)
SSD M.2: Samsung 970 EVO Plus 250GB (истечена е гаранцијата)
SSD: Samsung 860 EVO 250GB (до 13.01.2021)
PSU: Be Quiet! System Power 9 80+ Bronze (до 27.12.2023)
Case: Be Quiet! Pure Base 500 (до 27.12.2023)

Цена: 55 500 ден.
Филип, 071387269
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #2

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
165
261
Процесорот, водното (течност има за дополнување на ладилникот, рамот, матичната, графичката, ссд м.2, ссд, напојувањето, куќиштето идат со оригиналните кутии.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
165
261
Можи преговор за цена во порака
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,680
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно