Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продава матична плоча, процесор и рам AM4 платформа.

Статус
Затворена за нови мислења.

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
702
1.353
Битола
www.instagram.com
outsider додаде нов оглас:

Се продава матична плоча, процесор и рам AM4 платформа. - 22.000 ден.

Се продаваат следните компоненти АМ4 платформа (комплет)
 • Матична плоча: X570S AORUS PRO AX (rev. 1.1) гаранција до 11.08.2025 *Забелешка: Пластиката за прицрвстување на графичката кај слотот ми се скрше, но без неа работи без проблем и нема потреба да се мачите кога ја вадите графичката. Цена15000 ден.
 • Процесор: AMD Ryzen 5 3600X без гаранција. Цена 4000 ден.
 • РАМ: G.SKILL Trident Z RGB DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz F4-3200C16D-16GTZR Цена 3000 ден.
Можам да го разделам...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.000
Мислења
973.043
Членови
35.348
Огласи
2.935
Најнов член
MilaKalkova93
На врв Дно