Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Се продава користен одлично сочуван со фул пакување iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2017)‎

Статус
Затворена за нови мислења.

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
129
125
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2.3 GHz Intel Core i9
Storage
512GB SSD
RAM
16GB of 2400MHz DDR4 onboard memory
Video card
Intel UHD Graphics 630 and AMD Radeon Pro Vega 20
OS
Mac OS
vladealfagv додаде нов оглас:

Се продава користен одлично сочуван со фул пакување iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2017)‎ - 650 €

Купен на 29.07.2019 во Ај Стаил Македонија (iSTYLE MK)
Направено е надоградба со SSD диск од 1TB во овластен сервис.
* Користен одлично сочуван (види фотографии)
Повеќе податоци за конфигурацијата во прилог:
IMAC 21.5",3.0GHZ,QC,8GB,1TB SSD

Processor
Speed: 3.0 GHz
Type: Intel Core i5 (7th Gen) kaby Lake
Model: i5-7400
Cores...

Видете го целиот оглас...
 

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
129
125
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2.3 GHz Intel Core i9
Storage
512GB SSD
RAM
16GB of 2400MHz DDR4 onboard memory
Video card
Intel UHD Graphics 630 and AMD Radeon Pro Vega 20
OS
Mac OS
Долга и широка тема на разговор, проценкиве се прават преку надворешна компанија која е во Естонија, а мора да ја имаме како понуда поради некои правила на Apple...
By the way. компанијава е меѓу ретките кои ги исполнуваат барањата на Apple за Trade In и можеш да замислиш колку чини трошокот за извозот на откупените уреди за да ги испорачаме до таму...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.225
Членови
35.392
Најнов член
gegert33
На врв Дно