Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продава комплет PC - Z390, i9-9900k, 2080ti, 32gb DDR4...

Статус
Затворена за нови мислења.

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
730
1.197
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
ROG STRIX Z590-E
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
750W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
AMD RX 6900 XT RedDevil
Case
Asus ROG GC35
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
ImTheDude додаде нов оглас:

Се продава комплет PC - Z390, i9-9900k, 2080ti, 32gb DDR4... - Проценка

Се продава комплет PC:

MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite
CPU: i9-9900k
CPU cooler: NZXT kraken x52
RAM: 32GB DDR4
GPU: 2080Ti Aorus Xtreme
SSD: Samsung 970 EVO 500GB
SSD: Samsung 840 Pro 256GB
SSD: Corsair Force GS 240GB
SSD: Samsung 860 1TB QVO
CASE: NZXT H500i
PSU: Corsair RM850x

Само за цена не сум сигурен, би ве замолил за проценки.
Гаранција помината, никогаш не е користен ни минута за мајнинг, чуван најдобро што може, без оштетувања.
Без замени и без делење, преферирам комплет.

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.774
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно