Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продава комплет Гејминг Setup

Статус
Затворена за нови мислења.

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
302
293
www.youtube.com
orce97 додаде нов оглас:

Се продава комплет Гејминг Setup - 55.000 ден.

Се продава нов Гејминг Setup со следните компоненти:
CPU: Ryzen 5 5600x
Cooler: Hyper 212 RGB Black Edition
MB: ASUS Tuf B550M-PLUS
GPU: Sapphire RX 5700XT NITRO+
RAM:Kingston Fury Beast 2x8GB 3200Mhz
SSD: 1TB Kingston nv2 NVME
CASE: Xigmatek NYX AIR
PSU: Cooler Master Elite NEX 700W
Монитор: ASUS VG249Q 144HZ
Маус Steelseries Prime+
Mousepad Steelseries Quick Large
Keyboard Hyperx Alloy Core RGB
Све е ново освен тестатурата која што е користена година дена.
Цена: 55000денари...

Видете го целиот оглас...
 

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
560
1.336
Битола

Истиот PC е така?
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
302
293
www.youtube.com

Истиот PC е така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.845
Мислења
970.023
Членови
35.202
Огласи
2.830
Најнов член
TrubacoT
На врв Дно