Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продава комплет Гејминг Setup

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com
orce97 додаде нов оглас:

Се продава комплет Гејминг Setup - 55.000 ден.

Се продава нов Гејминг Setup со следните компоненти:
CPU: Ryzen 5 5600x
Cooler: Hyper 212 RGB Black Edition
MB: ASUS Tuf B550M-PLUS
GPU: Sapphire RX 5700XT NITRO+
RAM:Kingston Fury Beast 2x8GB 3200Mhz
SSD: 1TB Kingston nv2 NVME
CASE: Xigmatek NYX AIR
PSU: Cooler Master Elite NEX 700W
Монитор: ASUS VG249Q 144HZ
Маус Steelseries Prime+
Mousepad Steelseries Quick Large
Keyboard Hyperx Alloy Core RGB
Све е ново освен тестатурата која што е користена година дена.
Цена: 55000денари...

Видете го целиот оглас...
 

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
559
1.332
Битола

Истиот PC е така?
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
243
240
www.youtube.com

Истиот PC е така?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.350
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно