1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се продава iPhone X Silver 64GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од angeld, 10 Мај 2019.

 1. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  129
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Како што гласи насловот, се продава iPhone X Silver 64GB. Телефонот е на близок другар кој на 08.03.2019 го купи од Ледиком со гаранција која е валидна до 07.03.2021. Телефонот нема ни една гребнатинка (во маска од кога е изваден од Ледиком), му помина меракот за ајфон па ме замоли да му најдам купец.
  Телефонот доаѓа комплет како што е купен (кутија, слушалки, полнач...).

  Фиксна цена: 38,240 мкд (или 620€)

  Контакт:
  071-339-069 , Ангел (јас)
  079-309-415, Бојан (сопственикот)

  Инаку, мислам дека не прекршувам некое од правилата, дечкото не е член на форумот, по моја иницијатива, а негова молба. Доколку е спротивното, слободно админи избришете го.

  Слики (малце е лош квалитетот, извинете):
  iphone 1.jpg iphone 2.jpg
   
 2. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  129
  120
  2 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. dzunko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  559
 2. bxxxn

  Проценка Iphone 5s silver, 16 GB

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  708
 3. Ficho

  Проценка Iphone SE 64gb

  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,365
 4. mkextremer
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,193
 5. Speedster
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  898
Вчитување...

Сподели

Вчитување...