• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Се продава Графичка и Рам меморија

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
538
516
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8GB
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
HP KU-0316
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Графичка карта:Nvidia 1030gt 2gb ddr5 Gigabyte (Цена 2500ден)
Рам Меморија:8gb ddr4 2133mhz CL15 silicon power (Цена 1700)
Деловите се потполно исправни, доаѓаат без гранација и по карго не праќам.
Забелешка:Кутијата од графичката е изгризана од куче :p
Цена за комплет:4000ден.
Подигање на лице место во населба лисиче.101988354_2727260050837869_574165667809329152_n.jpg 101790010_696145261231323_913015317330919424_n.jpg
 
клуч.
 

Атачменти

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
822,187
Членови
28,281
Најнов член
e8ooo
На врв Дно