1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Се продава гејминг/стриминг Конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StefAngel, 30 Март 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Компјутерот е тивок, работи без грешка ги игра сите игри на највисоки детали.
  Сите делови освен хард диск и напојување се со гаранција.
  Asrock B450 HDV USB 3.0
  16 gb G.Skill Sniper X 3000 mhz Cl15
  Ryzen 2600x 3.6 ghz 6 core 12 threads
  Amd wraith spire cooler
  EVGA Mini ATX Nvidia 1060 6gb
  1 TB HDD Western Digital Green
  Antec VP 700 86 Efficiency Silver
  Mini ATX case
  Цена 36999 ден.
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 30 Март 2019
  JensenInterceptor, architect, crazzyy84 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  35500
   
  На enes.s1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Има промена во конфигурацијата.
  Додадено е ново куќиште Deepcool S55
  Графичката е Sapphire rx 480 8gb
  SSD Samsung 860 EVO 500gb
  Цена 750 еу.
  Слики подоле.
   

  Прикачени датотеки:

  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Може и продажба без ссд и без тоа псу за пониска цена.
  Цена со Антек VP 700 700 ЕУ
  Цена со Антек VP 700 и без ССД 650 еу
  Во него може да се стави и 1060ка 6гб EVGA
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Еве ја цела конфигурација.
  Повеќе информации на линкот
  Fortnite gaming build
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Додаден вентилатор.
   

  Прикачени датотеки:

 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Освеж
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Може и крипто плаќање.
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Освеж сменето куќиште цената е 500€
   

  Прикачени датотеки:

 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Продаден клуч.
   
  На skopje_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...