Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Се продава Cooler Master H500 ARGB

Статус
Затворена за нови мислења.

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
559
1.334
Битола
Vlad944 додаде нов оглас:

Се продава Cooler Master H500 ARGB - 5.000 ден.

Како што гласи насловот
Продавам куќиште Cooler Master H500 ARGB зачувано максимално ао гаранција на кулери од 5 години која важи до 2028 од Сетек.
Куќиштето е со 3 кулери од кои 2 се по 200mm и светат [ARGB] и eден non-RGB 120mm.
Доаѓа во фабричен колет и сите попратни ствари како штрафчина,неотворен плексиглас преден итн.

Куќарето е феноменално со добар проток на воздух а кулерите се тифки.

Цената изнесува 5000 денари фиксна.

Опционално: Може да се оди на варијанта без кулери, така...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.302
14.433
Ауу, факинг добро е куќиштево. Ова прави позитивен притисок, така да може и без двата кулера погоре, пак ќе има одличен проток.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.500
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно