Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Se prodava Asus Dual RX6600XT

Статус
Затворена за нови мислења.

Bale

Intern
18 февруари 2022
0
18
Последна промена:

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
463
554
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
ubava cena 17 den , capajte :)
 

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
463
554
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
463
554
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
jas zedov 5700xt za 11k i toa asus strix
 

Bale

Intern
18 февруари 2022
0
18
ajde posto cenata ne e fer od moja strana napravete procenka pa ke ide na prodazba spored vase mislenje od poveke clenovi od forumov
 

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
463
554
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
10k be brat, so procenka
 

Bale

Intern
18 февруари 2022
0
18
Realno gledano za 10k neka stoj doma vo nekoja fioka a mnogu podobra e od rtx 3060 a i od 5700xt sto na forumov clenovite mu dale procenka od 15 do 17k taka ako mu odgovara na nekogo taa e cenata ne e fix moze da se koregira pozdrav
 

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
463
554
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
5700xt e ista so 6600xt samo so nema RT a i da ima so kolku ke vadis so 6600XT 25 fps ????????????
 

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
463
554
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
640
205
Ceco's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 7600
Motherboard
Asrock B650M PRO RS
Storage
Kingstone KC3000 512GB
PSU
EVGA 650GM
RAM
Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR5 5200 CL40
Video card
Sapphire PULSE RADEON RX 6700 XT 12G, 12GB GDDR6
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Logitech G102 Prodigy
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
AOC 24G2SPU

Dajman

Practice makes perfect
19 септември 2020
706
1.117
mnogu podobra e od rtx 3060 a i od 5700xt
Многу дискутабилно, најчесто 5700xt е побрза и од двете во растеризација, 3060ката си влечи цел сет на предности пошо е Nvidia + повеќе Vram што веќе почнува да значи доста.
Ray tracing со 6600xt дефинитивно нема да правиш така да едино нешо шо има предност према 5700xt е шо е понова архитектура плус твојава (најверојатно) не е копана, не дека тоа којзнае колку им значи на повеќето купувачи овде.
15к вози си ја ако сакаш, али радо би дал 1-2к плус и би купил право нова од CU така да искусен купувач за таа цена не би ти ја земал.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.286
4.263
Скопје
hackitfree.github.io
Ray tracing со 6600xt дефинитивно нема да правиш

Со 6700ХТ сосема задоволувачки е РТ - барем на medium сетинг.
Ако барем 80% од тоа вади оваа картица - сосема е доволно.
Сепак не можеш иста цена да ставиш или да речеш подобра е 5700ХТ од оваа . А и не верувам повеќе фрејмови да вади 5700ХТ (барем не на 1080п).
15К е многу - да - ама пошто има место за договор ОК...
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Bale

Bale

Intern
18 февруари 2022
0
18
7D58D3F3-C33B-4CFE-A40D-10D0F47386CB.png
Znaci nova dali gjirafa setra ili bilo koja prodavnica kade sto e dostapna grafickata nova kosta 27.490 denari jas ja prodavam 15.000 denar znaci upola i poveke od nova normalno zatoa sto mojata e polovna barem mislam deka sum realen spored cenata na nova i mojata polovna so garancija uste godina dena baska to sega sto ke se vraka miningot kartite pak ke bidat so visoki ceni pozdrav decki
 

Dajman

Practice makes perfect
19 септември 2020
706
1.117
Со 6700ХТ сосема задоволувачки е РТ - барем на medium сетинг.
45 fps 1080p medium со FSR 1.0 quality на Cyberpunk e далеку од задоволувачки, али ајде, секој со своето.
Ако барем 80% од тоа вади оваа картица - сосема е доволно.
Не вади, а и да вади не е ни блиску до доволно.
не верувам повеќе фрејмови да вади 5700ХТ (барем не на 1080п).
5700xt има подобар memory interface и ради тоа многу често е побрза, не само на 1440p, шо е жива срамота.
Сепак не можеш иста цена да ставиш или да речеш подобра е 5700ХТ од оваа . 15К е многу - да - ама пошто има место за договор ОК...
Се слагам, али продавачот рече "mnogu podobra e od rtx 3060 a i od 5700xt" ко 6600xt да е цела класа подобра а реалноста е сосем друга.
6600xt нова се наоѓа за 15к, веќе ако давам толку пари бар да не биде копана од Пано и гејмана од Бало.
За конкретнава графичка максимум шо би платил е 12к.
 

Bale

Intern
18 февруари 2022
0
18
45 fps 1080p medium со FSR 1.0 quality на Cyberpunk e далеку од задоволувачки, али ајде, секој со своето.

Не вади, а и да вади не е ни блиску до доволно.

5700xt има подобар memory interface и ради тоа многу често е побрза, не само на 1440p, шо е жива срамота.

Се слагам, али продавачот рече "mnogu podobra e od rtx 3060 a i od 5700xt" ко 6600xt да е цела класа подобра а реалноста е сосем друга.
6600xt нова се наоѓа за 15к, веќе ако давам толку пари бар да не биде копана од Пано и гејмана од Бало.
За конкретнава графичка максимум шо би платил е 12к.
mislam deka spodeliv slika kolku kosta nova a kade se naoga nova za 15k nesum videl do sea nema vrska ne kazav deka e nesto wao ali spored 3060 5700xt mislam deka nijansa e podobra fakt e deka sekoj saka da kupi dobra karta za eftini pari nemam nisto protiv i jas sum toj sto saka eftina i dobra karta ali ako ima vistinski zainteresirani ne e problem ke se napravi uste nekoja korekcija na cenata !!
 

Dajman

Practice makes perfect
19 септември 2020
706
1.117
Погледнете го атачментот 123518
Znaci nova dali gjirafa setra ili bilo koja prodavnica kade sto e dostapna grafickata nova kosta 27.490 denari jas ja prodavam 15.000 denar znaci upola i poveke od nova normalno zatoa sto mojata e polovna barem mislam deka sum realen spored cenata na nova i mojata polovna so garancija uste godina dena baska to sega sto ke se vraka miningot kartite pak ke bidat so visoki ceni pozdrav decki
1678732252960.png
Еве ти поубав право нов модел (естетика,кулер и подобри перформанси) плус добра игра у бандл, за приближно 2-3к поише од ти што нудиш, разликата е шо ќе треба да почекам нешто поише.
Мислењето е автоматски споено:

mislam deka spodeliv slika kolku kosta nova a kade se naoga nova za 15k nesum videl do sea nema vrska ne kazav deka e nesto wao ali spored 3060 5700xt mislam deka nijansa e podobra fakt e deka sekoj saka da kupi dobra karta za eftini pari nemam nisto protiv i jas sum toj sto saka eftina i dobra karta ali ako ima vistinski zainteresirani ne e problem ke se napravi uste nekoja korekcija na cenata !!
Мислам дека сам се геслајташ дека даваш добра цена.
 

Bale

Intern
18 февруари 2022
0
18
Neam nisto protiv ali zborime za pazarov na mk ne za nadvor od mk da ne mesame babi i zabi ako pocneme da spodeluvame i da komentirame na sekoj eden sto ke oglasi komponenta so nekoja od strnastvo poubavo da ne oglasuvame site ke zemame od stranstvo se zboruva za pazar na mk
 

Dajman

Practice makes perfect
19 септември 2020
706
1.117
Neam nisto protiv ali zborime za pazarov na mk ne za nadvor od mk da ne mesame babi i zabi ako pocneme da spodeluvame i da komentirame na sekoj eden sto ke oglasi komponenta so nekoja od strnastvo poubavo da ne oglasuvame site ke zemame od stranstvo se zboruva za pazar na mk
Чим продаваш на форумот и CU ти е конкуренција, али тазе си од каде би знаел.
 

Bale

Intern
18 февруари 2022
0
18
Ke kazam uste ednas ako ima zainteresiran nekoj za grafickata ne e problem okolu cenata ke koregirame uste nekoj denar pozdrav
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
Погледнете го атачментот 123518
Znaci nova dali gjirafa setra ili bilo koja prodavnica kade sto e dostapna grafickata nova kosta 27.490 denari jas ja prodavam 15.000 denar znaci upola i poveke od nova normalno zatoa sto mojata e polovna barem mislam deka sum realen spored cenata na nova i mojata polovna so garancija uste godina dena baska to sega sto ke se vraka miningot kartite pak ke bidat so visoki ceni pozdrav decki
Кога сакаш да се направиш мудар, барем провери и други продавници.
6650xt подобра за 10%+ од 6600xt, а за 27490 ден ќе додам уште 3000 денари и ќе земам 6750xt.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.597
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно