1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се продава Apex legend gaming build

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StefAngel, 31 Март 2019.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Се продава следната конфигурација сите игри ги игра на ултра.
  Gygabite Z370
  Intelcore i5 9600k 6core 3.7ghz 5ghz stable
  8gb ddr 4 ram 2666 MHz
  CM hyper 212 led
  256 gb NVme fast loading times
  Nvidia 1070 8gb
  Antec vp 700 86% efficient
  Цена 800 еу.
  Повеќе информации 079288965
   

  Прикачени датотеки:

  shifty, Ребро, crazzyy84 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт за сите што ме прашуваат за сите делови што ги има компјутеров можете да видите во следниот линк.
  Внимание компјутерот се продава цел без замени, за цената може да се преговара секако.
  System Builder - Core i5-9600K 3.7 GHz 6-Core, GeForce GTX 1070 8 GB G1 Gaming, Ark ATX Full Tower - PCPartPicker
  Може да му се стави и дополнително 8 гб рам без никаков проблем.
  Еве слики од перфомансите на ссд.
  upload_2019-4-2_18-44-41.png
  Еве слики од перфомансите негови реално со многу луѓе добар стрес за процесорот и графичката.
  upload_2019-4-2_18-55-15.png
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
 4. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Додадено уште 8гб рам цената си останува иста.
  upload_2019-4-8_18-9-24.png
   
  На goce03 и gOJDO им се допаѓа ова.
 5. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Компјутерот може да му се тргне графичката и да се стави некоја по избор како RX 470/480/580 или 1060 6gb, може да се намали рам на 8гб за пониска цена. Но како што ја имам искрено не би менувал ништо.
   
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 6. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Се враќа на продажба
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Конфигурацијата е променета ќе апдејтирам наскоро за делови.
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт:
  Форумска цена 40к цената е фиксна и без замени.
  Intel core i5 9600k 6core 3.6 ghz 5ghz stable
  Gygabite Z370M D3H has usb type c
  250 gb nvme/ssd Adata xpg 1400/700
  1tb WD green
  Evga SC Nvidia 1060 6gb
  Cooler master EVO 120
  Antec vp 700 silver 86 Efficiency
  SAMA Inpower Light God
  Слики подоле.
   

  Прикачени датотеки:

 9. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт додадено 16гб рам.
  Цена 45 000 мкд
  Intel core i5 9600k 6core 3.6 ghz 5ghz stable
  Gygabite Z370M D3H has usb type c
  16 gb G.Skill Sniper X CL 16 ram
  250 gb nvme/ssd Adata xpg 1400/700
  1tb WD green
  Evga SC Nvidia 1060 6gb
  Cooler master EVO 120
  Antec vp 700 silver 86 Efficiency
  SAMA Inpower Light God
   
 10. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Може замена за таблет лаптоп со ваша дооплата.
   
 11. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Ramot e G-Skill Sniper X 3000 cl 16
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
 13. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
 14. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Бидејќи не може да се продаде цел се продава на делови:
  Процесор 9600к 14 000 мкд
  Плочата 6000 мкд
  Графичка 1070 13500
  Хард Диск 1 тб 2000 mkd
  Куќиште 1500 мкд
  Напојување 2500 мкд
  Другите работи како РАМ и NVME би ги оставил за себе.
   
 15. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
 16. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  836
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Продадено надвор од форум.
  Клуч
   
  На gOJDO и skopje_mkd им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Dejan77
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  479
 2. d_yor8
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  651
 3. spiritBreaker
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,235
 4. StefAngel
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,262
 5. UnderMyRules
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,452
Вчитување...

Сподели

Вчитување...