1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се на Македонски?

Дискусија во форумот 'Java' започната од ramis_ger, 19 Мај 2009.

 1. ramis_ger

  ramis_ger
  Intern

  6
  0
  3 Мај 2009
  Site koj sto imaat nesto na Makedonski ke mi bide mnogu korisno ako mi prataat preku email na [email protected] ili tuka.

  Pozdrav :)
   
 2. Dark_angelMKD

  Dark_angelMKD
  Gaining Experience

  558
  53
  4 Декември 2008
  Машко
  Компјутерски Сервисер/Веб Дизајнер/Програмер
  Кажи поточно што сакаш на македонски
   
 3. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Наверојатно бараш книги или други материјали за јава,но можеш да го погледнеш и овој сајт,има доста интересна содржина :))
   
 4. ramis_ger

  ramis_ger
  Intern

  6
  0
  3 Мај 2009
  Nekoj Skript za java na mak. kade se e objasneto.
   
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Имаш од префесорот Симе Арсеновски ми се чини беше книгата за јава на македонски одлична книга која вреди да се има. Ако ја нема по книжариве, на ФОН ја има сигурно.
   
 6. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Јас имам една книга во пдф формат. Околу 400 страни е книгата и е на мак јазик. Ако не прекршува некое правило ке постирам линк, а ако прекршува ке ви пратам линк по ПП :)
  @ramis_ger види си ПП.
   
  На ernesto и super_hacker им се допаѓа ова.
 7. salemicevski

  salemicevski
  Intern

  81
  3
  13 oктомври 2008
  Тони ајде ако сакаш прати ми ја книгата на мејл еве ја адресата
  [email protected] фала однапред
   
  1 person likes this.
 8. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Пратено :)
   
 9. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
  Тони ајде ако сакаш прати ми ја книгата на мејл еве ја адресата
  [email protected] фала однапред
   
  1 person likes this.
 10. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Пратено и кај тебе :)
   
 11. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  ^ Ај ако не те мрзи прати ми ја по ПП да не те терам за по мејл
   
  1 person likes this.
 12. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Ај и мене :p
   
 13. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  И мене плс.
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,571
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @Тони Бидејќи има многу заинтересирани Стај линк тука,доколу книгата не се купува и доколу на неа си ја пишува Авторот.
   
  1 person likes this.
 15. irence

  irence
  Intern

  1
  0
  11 Август 2009
 16. ivanov_nikola85

  ivanov_nikola85
  Intern

  32
  0
  9 Август 2009
  kniga od Zoran Gacovski od Fon mislam deka e istata za koja zboruvate,ima mnogu poveke za rabota so java apleti i konceptot na OOP,dokolku rabota so bazi,streams,exeptions handling,datoteki i sl. nema vooposto.
   
 17. ZzzzZzzz

  ZzzzZzzz
  Intern

  84
  3
  30 Мај 2007
  Прати ми ја и на мене. Веројатно ќе помогне доста
   
 18. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  914
  68
  18 Јуни 2009
  И мене нека ми ја прати, иначе темава е стара 3 месеци :))
   
 19. virus_

  virus_
  Intern

  32
  1
  27 ноември 2007
 20. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  и мене ќе правам семинарска на тема јава па доро ќе биде да ја имам на рака прати на : [email protected]

  поздрав:bravo:
   
 21. virus_

  virus_
  Intern

  32
  1
  27 ноември 2007
 22. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Ако може и на мене
  фала:p:p
   
 23. Grid

  Grid
  Intern

  37
  3
  25 Февруари 2009
  еве и ја да се пријавам ако не ти е проблем да ја пратиш
   
 24. gevgelicanec

  gevgelicanec
  Intern

  12
  1
  25 Август 2011
  Машко
  Може ли книгата да ми биде пратена и мене ? Фала однапред
  [email protected]
   
 25. Cayman

  Cayman
  Intern

  14
  0
  10 Февруари 2010

Сподели

Вчитување...