• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

se mislam medju dve konfiguracii

  • Ја почнал/а темата
  • #1

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
sakam da go smenam mojot komjuter se mislam medju dve konfiguracii
maticna p5ld2-x/133 lga775 intel 945gc (a2)
ram 2 x 1 GB takems ddr2-667 240pin
CPU pentium e2180 coreduo 2 1mb 800 mhz
cooler master xdream p775
HDD 160GB WD 7200 8Mb SATAII
asus dvd-rw 18x
VGA gigabyte nvd nx8500GT 512 MB gddr2 dvi CENA 19 100 denara
ili
maticna gigabyte intel ga-945pl-s3p
ram 2 x 1 GB takems ddr2-667 240pin
CPU pentium e4500 coreduo 2 2mb 800 mhz
cooler master xdream p775
HDD 320GB WD 7200 16Mb SATAII
asus dvd-rw 18x
VGA gigabyte nvd ati xd2600pro 512MB gddr2 CENA 23 800 denara
sto mislite dali se isplati da se dadev jos 4000 za vtoru konfiguraciju ??
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Сепак зависи од тоа за што ке ја користиш машината. Лично сум повеќе ми се допаѓа овај модел на ati во втората конфигурација, хард диск мислам дека е многу 320 GB, ама сепак зависи од тебе. Ако се менаш одлучено викам да ја земиш долната.
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Aj da ne otvaram nova tema se spremam da si zemam nova masina pa da mi kazete sto mislite za konfiguraciive.
No.1
DVD-Rom DVD-RW LG, 20x, Black
графичка картичка VGA GIGABYTE GeForce 8500GT, 512MB DDR2
тастатура Keyboard DELUX DLK-8020P, black
хард диск 250GB Western Digital, 7200, 16MB, SATA2
матична плоча MB GIGABYTE GA-M52L-S3 s.AM2
меморија RAM 1GB DDRII 667MHz
куќиште Case DELUX DLC-MF436, 500W
глувче Mouse Delux DLM-325BP
процесор CPU AMD Athlon 64bit 4400+, AM2 Dual core BOX

No2.
матична плоча MB GIGABYTE GA-P35-DS3L LGA775
процесор CPU INTEL Core2Duo E6750 2.66,1333,4MB, LGA775
графичка картичка VGA GIGABYTE GeForce 8600GT, 256MB DDR3
меморија RAM 2GB DDRII 800MHz, Corsair
хард диск 320GB Western Digital, 7200, 16MB, SATA2
DVD-Rom DVD-RW LG, 20x, Black
тастатура Delux DLK-7017P, silver-black
глувче Mouse DELUX Optical DLM-512B, 800-1600DPI, USB
куќиште Case DELUX DLC-MG416, w/Display, 600W

No3.
графичка картичка VGA GeForce 7300GT, 512MB DDR2
матична плоча MB ASUS P5LD2-X/1333, LGA775
процесор CPU INTEL PentiumD 3.0, 2x2MB Dual Core, LGA775
меморија RAM 1GB DDRII 667MHz
хард диск 250GB Western Digital, 7200, 16MB, SATA2
тастатура Keyboard Delux DLK-5002, silver-black
DVD-Rom DVD-RW LG, 20x, Black
глувче Mouse Delux DLM-325BP
куќиште Case DELUX DLC-MF436, 500W
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Aj da ne otvaram nova tema se spremam da si zemam nova masina pa da mi kazete sto mislite za konfiguraciive.
No.1
DVD-Rom DVD-RW LG, 20x, Black
графичка картичка VGA GIGABYTE GeForce 8500GT, 512MB DDR2
тастатура Keyboard DELUX DLK-8020P, black
хард диск 250GB Western Digital, 7200, 16MB, SATA2
матична плоча MB GIGABYTE GA-M52L-S3 s.AM2
меморија RAM 1GB DDRII 667MHz
куќиште Case DELUX DLC-MF436, 500W
глувче Mouse Delux DLM-325BP
процесор CPU AMD Athlon 64bit 4400+, AM2 Dual core BOX

No2.
матична плоча MB GIGABYTE GA-P35-DS3L LGA775
процесор CPU INTEL Core2Duo E6750 2.66,1333,4MB, LGA775
графичка картичка VGA GIGABYTE GeForce 8600GT, 256MB DDR3
меморија RAM 2GB DDRII 800MHz, Corsair
хард диск 320GB Western Digital, 7200, 16MB, SATA2
DVD-Rom DVD-RW LG, 20x, Black
тастатура Delux DLK-7017P, silver-black
глувче Mouse DELUX Optical DLM-512B, 800-1600DPI, USB
куќиште Case DELUX DLC-MG416, w/Display, 600W

No3.
графичка картичка VGA GeForce 7300GT, 512MB DDR2
матична плоча MB ASUS P5LD2-X/1333, LGA775
процесор CPU INTEL PentiumD 3.0, 2x2MB Dual Core, LGA775
меморија RAM 1GB DDRII 667MHz
хард диск 250GB Western Digital, 7200, 16MB, SATA2
тастатура Keyboard Delux DLK-5002, silver-black
DVD-Rom DVD-RW LG, 20x, Black
глувче Mouse Delux DLM-325BP
куќиште Case DELUX DLC-MF436, 500W
Дефинитивно, конфигурација број 2!!!:bravo::bravo::bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,341
Членови
29,922
Најнов член
Qwerty29
На врв Дно