1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Се купвет: Ретро Делој

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 9 Април 2018.

 1. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Еве ти еден сега брзо го уклучив си работеше во ред, цена дај шта даш да не се килавам до карго за џабе) [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,548
  4,905
  18 Септември 2013
  Машко
  Делува зачувано ама ова е P4 конфигурација. Ако решам да правам P4 билд после ова ќе ти пишам дефинитивно. Иначе истово куќиште и плоча ги имав у моето p4 (па и кулер ама се скрши хахаха). Куќиштево завчера го фрлив, плочата ми седи не знам дали работи, рам иам на кило, графичката едино да кажеш дали е на AGP (не ми текнува) и шо модел е :D
   
 3. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Ќе да е, сеа расчистував го најдов во старата куќа некој го донесол, и си го најдов мониторот од пентиум тројката philips 107e, ама тој е цицка зачуван :) ако ти треба нешто кажи, ке ги чувам уште месец два дур не манам багер на куќата :) [​IMG][​IMG]
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,548
  4,905
  18 Септември 2013
  Машко
  До багер е и куќата стигната? Има на фб група „дај не фрлај“ ако имаш некои ствари читави стај ги таму ќе им се најдат на луѓе, фотелји столици стари, мебел итн.

  Иначе графичката е идентична со таа шо ја користам у P3 билдов, така шо као резерва може да се најде, ама ајде ќе ти пишам у рок од недела две да видиме шо и како ќе оди. Фала на понуда секако! Ептен се цени.
   
  На vladic3110 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. IgorB
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,167
 2. STEALTH
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,349
 3. Lazarko
  Одговори:
  911
  Прегледи:
  52,088
 4. toshex
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,275
 5. toshex
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  307
Вчитување...

Сподели

Вчитување...