• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Се бараат: Веб програмер, преведувачи од шпански,германски, дизајнер

joki

Intern
6 јули 2008
1
0
РАБОТОДАВАЧ: Joki Design Studio, Охрид - МАКЕДОНИЈА

Веб програмер со познавање на: PHP, CSS, HTML-XHTML, JavaScripti i сл. за работа на проекти, искусен познавач на FLASH, преведувач од Шпански и германски. (англиски-шпански и обратно, германски-шпански и обратно)

Цената за исплата по проект е по договор со програмерот/аниматорот/преведувачот. Поголемиот дел од проектите се работат на англиски јазик, бидејќи се наменети за странство и фирми и клиенти за надвор од МК. Исплатата се врши по завршувањето на секој проект во период од најдоцна 15 работни денови.
Заработка - одлична

Заинтересираните нека испратат кратка биографија на
[email protected] - најдоцна до 20.07.2008 и заедно со кратката биографија да испратат досегашно портфолио со нивни самостојни изработени проекти. Без портфолио, нема да се прифаќаат апликациите.
Не е потребно никакво образование, освен заинтересираните да се над 16 год. возраст.

Заинтересираните, проектите можат да ги изработуваат од сопствениот дом со помош на msn,yahoo, skype или сл. и стабилна интернет конекција. Ако заинтересираните, немаат можност да работат од дома, ќе им биде овозможено да имаат свое работно место во просториите на Јоки Дизајн во Охрид, на ул. Марко Нестороски 210.

Информациите за оние кои што ќе бидат примени ќе бидат јавно објавени и оние кои што ќе бидат примени ќе бидат контактирани по маил или телефон.

ПОНУДА ЗА ПРОГРАМЕР ИЛИ АНИМАТОР:
Понудата е составена од работа по 8 часа во текот на еден ден за време на месец Август оваа 2008 година, на работно место во Јоки Дизајн студио со од наша страна платена храна и сместување. Платата за заинтересираните, за месец август ќе биде 20.000 денари

За детални информации или за да испратите кратка биографија, на располагање е нашата маил адреса,
[email protected] или пак, на msn [email protected]

Поздрав и очекувам интерес, соработка и сериозност.
Кирил Јорданоски
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.183
Мислења
895.513
Членови
31.918
Огласи
354
Најнов член
Kikirekovi
На врв Дно