Се бара JavaScript програмер

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од brsnik, 3 Јули 2017.

 1. brsnik

  brsnik
  Intern

  1
  1
  3 Јули 2017
  Машко
  Здраво,

  Имаме потреба од програмер за развивање на front-end дел на веб апликација за фирма, што најверојатно ќе се претвори во нешто долготрајно по завршување на проектот.

  Задолжителни критериуми:
  - долгогодишно работно искуство со JavaScript јазикот;
  - долгогодишно работно искуство со XMLHttpRequest;
  - работно искуство $.ajax();
  - работно искуство со интеграција на back-end JSON API со front-end.

  Бонус критериуми:
  - работно искуство со Chrome OS API.


  Испратете ми порака со број и име, ќе ве контактираме за да закажеме интервју преку Skype или лично.
  Не е битно каде се наоѓате во МК.
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели