• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Се бара фриленс видео едитор (Adobe Premiere)

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
934
919
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Здраво дечки, јас сум 3Д артист кој работи 9 години со MAGFAST и во голема мера одговорен за се визуелно поврзано со производите.
Бидејќи се работи на зголемување на реклами и контент ни треба видео едитор.
Примарно ќе се работи на едит на реклами и на презентации.
Пример:
Се снима реклама со повеќе вариации( таргет андриод, ајфон, итн) со повеќе различни понуди. Ќе треба прво да се направи едит што следи скрипт, green screen removal, color adjustment/grading, па да се направат различните верзии. Потоа можно е да требаат пократки верзии затоа што некои платформи ограничуваат колку долго може да биде видеото.
Слична процедура е и со презентациите.

Бараме некој што работи исклучиво во Adobe Premiere, затоа што целиот workflow ни е со Premiere, и мора да имаме пристап и опција за некој друг да може да направи брз едит или експорт со други сетинзи.

Она што се бара е некој со добри технички вештини во Premiere, и иако скоро секогаш ќе има script за видеата, добар сенс за storytelling.
Споредни вештини, добро познавање на Photoshop и After Effects, основно познавање на Illustrator.
Добар компјутер и брз интернет бидејќи се снима во 4К со големи фајлови.

За почеток, плаќањето ќе се одвива hourly преку upwork.

Пратете портфолио, и upwork профил во ПП, слободно пишете ако имате некои прашања.

Примери за тип на презентации и реклами
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,099
Мислења
877,643
Членови
30,697
Најнов член
ANGEL2828
На врв Дно