• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Scvhost.exe

  • Ја почнал/а темата
  • #1

KoFa

Intern
29 јануари 2008
39
1
Откако го пуштив еднаш CCleaner избриша шо избриша и следнио пат ко го пуштив Компутеро почна да ми излегва Svchost.exe - Application error

The exception unknown software exception (0xc0000409) occurred in the application at location 0x5b86a3c0. Ко ке кликнам на ОК се губи збуко на компјутеро.

Од компјутери малку сум појма :D зато ако можи подетално да ми кажите како да го решам порблемо. Фала однапред. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

KoFa

Intern
29 јануари 2008
39
1
Го пробај RegCure и да ви се пофалам ми најде 8303 Проблеми:D . Ама за да ги реши тие проблеми ми бара лиценца:plachko2:. А за второво го најдов Windows Driver Foundation - User-mode Driver Framework и сега што? :ermm:
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Батали RegCure, извади си RegSeeker бесплатен е и ќе ти заврши работа многу повеќе од RegCure. Друга варијанта да пробаш е sfc /scannow како run команда, за кое ти е потребно и инсталационо цд од оперативниот систем.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
A proba da gi vratis izbrisanite raboti od bekapot? Normalno ako si napravil bekap posto CCleaner te prasuva dali sakas da napravis pred da gi izbrises.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

KoFa

Intern
29 јануари 2008
39
1
Го пуштив уште еднаш CCleaner и се реши проблемо... :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

KoFa

Intern
29 јануари 2008
39
1
Ке го пробам и HijackThis.
Проблемо е решен зато можи да се затвори темата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно