• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Scroll text on mouseover?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

spreka

Intern
20 ноември 2007
1
0
Ako scroll text zastanuva na onmouseover = "stop()", kako da prodolzi da se dvizi tekstot koga ke se trhni mousot od nad tekstot(onmouseout=?)
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Ха... Ваљда со onmouseout="startscroll()" или onmouseout="skroliraj()" или onmouseout="kakosakas()".

Како ќе си ја „крстиш“ функцијата, така ќе ја повикаш :)

Сега, подетално:

Треба да ја видиме јава скриптата па после да одговориме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,787
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно