1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено Scripting Language Windows

Дискусија во форумот 'Останати' започната од Steff_Maja, 5 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Дали има некој искуство или кој што работи со scripting language кај windows со power shell ?

  Ми треба консултација за ред код.

  if ((Get-VMReplication | select-string -inputobject {$_.Health} -pattern “Warning”) -like “Warning”)
   
 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Решено на друг начин.
   
Слични теми
 1. KKK
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,382
 2. Papa Benedikt
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,164
 3. ernesto
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,499
 4. JensenInterceptor
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  473
 5. BlackOuttheWoRlD
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  666
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...