1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Screen Protector

Дискусија во форумот 'Додатоци' започната од bxxxn, 9 Декември 2019.

Тагови:
  1. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,056
    1,172
    11 Март 2011
    Здраво,

После подолго време на користење на телефонот, оригиналниот скрин протектор беше за замена и нарачав по случаен избор од Али. Пристигна скрин протектор со лепило засебно. Не го залепив добро, секако и лепакот се потроши. Прашањето е дали знаете каде би можел да се купи локално само лепак за скрин протектор.

Благодарам,

2. ARMac

ARMac
    Орган

6,127
    7,029
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Не е лепак тоа. Некоја смеса за пополнување на ивиците пошто телефонот ти е најверојатно со закривено стакло па скрин протекторот не легнува убаво на ивиците. Тој „лепак“ се става таму само.

Ти го размачка на цел екран?

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,056
    1,172
    11 Март 2011
    Имаше QR barcode на опаковката, тој ме однесе на некој кинески сајт за видеа, точно само на ивиците аплицираа таму, а јас слабо диваним мандарински :) Го направив истото, но кога го залепив некако споро се сушеше и делуваше како капки течност под протекторот и тогаш најмногу од некакви естетски причини, го пододлепив и апицирав од течноста и на средината на екранот, течноста се потроши, екранот делумно се залепи и научив како не треба :)

На damil му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ARMac

ARMac
    Орган

6,127
    7,029
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Од Скопје си? Помини вечер помеѓу 7:30-9:30 на рекорд ќе ти дадам ако е вакво. Едно имам не ми треба.

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. Banjifiko
    Одговори:
    1
    Прегледи:
    507
  2. paraglajder
    Одговори:
    29
    Прегледи:
    2,162