• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Screen Protector

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,200
1,281
Здраво,

После подолго време на користење на телефонот, оригиналниот скрин протектор беше за замена и нарачав по случаен избор од Али. Пристигна скрин протектор со лепило засебно. Не го залепив добро, секако и лепакот се потроши. Прашањето е дали знаете каде би можел да се купи локално само лепак за скрин протектор.

Благодарам,
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,084
8,273
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Не е лепак тоа. Некоја смеса за пополнување на ивиците пошто телефонот ти е најверојатно со закривено стакло па скрин протекторот не легнува убаво на ивиците. Тој „лепак“ се става таму само.

Ти го размачка на цел екран?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,200
1,281
Не е лепак тоа. Некоја смеса за пополнување на ивиците пошто телефонот ти е најверојатно со закривено стакло па скрин протекторот не легнува убаво на ивиците. Тој „лепак“ се става таму само.

Ти го размачка на цел екран?
Имаше QR barcode на опаковката, тој ме однесе на некој кинески сајт за видеа, точно само на ивиците аплицираа таму, а јас слабо диваним мандарински :) Го направив истото, но кога го залепив некако споро се сушеше и делуваше како капки течност под протекторот и тогаш најмногу од некакви естетски причини, го пододлепив и апицирав од течноста и на средината на екранот, течноста се потроши, екранот делумно се залепи и научив како не треба :)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,084
8,273
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Имаше QR barcode на опаковката, тој ме однесе на некој кинески сајт за видеа, точно само на ивиците аплицираа таму, а јас слабо диваним мандарински :) Го направив истото, но кога го залепив некако споро се сушеше и делуваше како капки течност под протекторот и тогаш најмногу од некакви естетски причини, го пододлепив и апицирав од течноста и на средината на екранот, течноста се потроши, екранот делумно се залепи и научив како не треба :)
Од Скопје си? Помини вечер помеѓу 7:30-9:30 на рекорд ќе ти дадам ако е вакво. Едно имам не ми треба.

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,546
Мислења
820,288
Членови
28,210
Најнов член
iledimovski
На врв Дно