1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SciPhone i68+ !

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од lifehacker, 24 Август 2009.

 1. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Decki barav na google i mnoguuuu stranski forumi no ne najdov . Ako moze da mu se smeni softverot na Sciphone i68+ ?? Primerrr android ili linus mobile edition !?? :D
   
 2. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  На Mediatek MT6225 processor (ARM 7EJ-S core) running at 26 MHz ке му ставиш андроид,јоо па ти мора да си луд :)):))
   
  На AngelMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Ne znaam nikakvi spefikacii za telefono ! Prv pat citam deka ima 26 MHz porcesor :)):))
   
 4. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  What are the technical specifications of the Sciphone i68+?

  * Mediatek MT6225 processor (ARM 7EJ-S core) running at 26 MHz.
  * Quadband: 850, 900, 1800, and 1900 MHz.
  * 3.2 inch screen that has 240x320 resolution and 16-bit color.
  * Nucleus Plus operating system from Mentor Graphics / ATI.
  * VGA camera or possibly 320x240.
  * Two SIM slots.
  * MicroSD slot that accepts up to 8 gigabyte cards.
  * Java MIDP support in firmware and the potential for native bytecode execution. Heap is 1 megabyte.
  * Bluetooth.
   
  На AngelMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. *1_dete_od_bt*

  *1_dete_od_bt*
  Intern

  2
  0
  25 Август 2009
  Брат многу тешко да му сменеш софтвер !:ermm:
   
 6. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  Како прво дали постои да се симне софтвер како Андроид или слично?Чисто сумњам досега немаат универзална верзија:ermm:
   
 7. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  кај ја најде телкава, и што пари ја зеде?
   
 8. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Vejke ja prodadov . A sega ja prodavaat 3 i pol .

  Go ima na pazar 3 sega !
   

Сподели

Вчитување...