1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

sci-fi igra

Дискусија во форумот 'Игри' започната од vladence, 10 oктомври 2010.

 1. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  Aj nekoj neka mi kaze dobra sci -fi igra (po moznost flash ili browser igra) ama da ne bara dobri pc performansi bidejki imam onboard graficka.
   
 2. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  OGame e dobra ama malce tupadjiska :D
   
 3. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,893
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
  сам постаи прашање и сам си го одговори. по гуглај малце можеби ќе најдеш нешто
   
 4. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,508
  14 Мај 2008
  Машко


  [​IMG]


  Или на нашки: "Нашол кој да му каже!":LOL::LOL::LOL:
   
  1 person likes this.
 5. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  Abe da ama baram nekoja takva ama da ne bide OGame :p:D
   
 6. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  BTW site sto gi najdov site se vo 3D i baraat jaka graficka :(.
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,460
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Koi se tie, kazhi koja e najdobra.
   
 8. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  pirate galaxy, air rivals, 2029
   
 9. anti-spam

  anti-spam
  Intern

  200
  10
  9 Септември 2010
  Машко
  Студент
  дечко сај-фај игри има со лопата да ги риниш ама за онборд графичка(кажи колку има меморија, не се забораваат такви важни информации:ua::ha:)иначе прогуглај па ако не најдеш некоја флеш сај-фај игра јас глава на трупче и ...:rolleyes:
  дај кажи колку меморија има па да ти кажиме се што треба
   
 10. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  271
  105
  15 Јули 2008
 11. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  Imam onboard 256 MB dodelena on 2 GB ram nekoja si VIA tech taka nesto.
  Inace ne mi e gejmerski laptopot posto ni procesorot ne nesto narocito. Intel Celeron 2.26 Ghz

  BTW dali bi mozel da ja igram War hammer 40000, kecot na vakva graficka i kaj bi mozel da ja najdam, posto dvojkata saka jak kompjuter.
   
 12. anti-spam

  anti-spam
  Intern

  200
  10
  9 Септември 2010
  Машко
  Студент
  еве ги побарувањата на вархамер 1:
  # Windows� 98/2000/XP/ME with Direct X 9.0b (included)
  # 1.4 GHz Intel Pentium III or AMD Athlon XP processor
  # 256 MB RAM
  # DirectX 9.0b compatible AGP video card with Hardware Transform and
  # Lighting and 32MB of Video RAM
  # DirectX 9.0b compatible 16-bit sound card
  # 4x CD-ROM drive
  # Keyboard and mouse
   
Слични теми
 1. Master4e
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,134
 2. Gero
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  881
 3. Goran1990
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,720
 4. darecarcemb
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,056
 5. Bontino2
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  456
Вчитување...

Сподели

Вчитување...