• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Scarface [The World Is Yours]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Тематика слична од истоимениот филм само што во играта почнуваш од крајот во филмот што е...нормално не те убиваат, туку друго сценарио продолжува во стил како би било додека не го убија Тони Монтана на крајот во филмот и приказната си оди понатаму... ме потсеќа на GTA San Andreas
Официјален сајт: http://www.scarfacegame.com/

Според Entertainment Software Rating Board (ESRB.org):

Наслов: Scarface
Издавач: Vivendi Games
Рејтинг: M (Mature)
Содржина: Blood and Gore, Intense Violence, Sexual Themes, Strong Language, Use of Drugs
Платформа: Windows PC, PlayStation 2, Wii, Xbox

Минимум побарувачки:

* Windows(R) 2000/XP
* Pentium(R) 4 1.8 GHz or AMD(R) equivalent
* 256 MB RAM
* DirectX(R) 9.0c-compatible video card (ATI(R) Radeon(R) 9200 or NVIDIA(R) GeForce(R) FX 5500 with 128 MB RAM) or higher
* DirectX(R) 9.0c-compatible sound card and speakers or headphones
* Microsoft(R)-compatible mouse and keyboard
* 16x DVD-ROM
* 2.9 GB of uncompressed hard drive space


Screenshots:
Trailer:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=wXxhI9bpSYM"]Scarface Game Trailer[/ame]

:bravo::bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
849,922
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно