1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Scam Порака?

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од aleksandar.divitarov, 15 Декември 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

  Епа вака

  Денес Ми стигна Порака од некој си број
  +254795814904 со текст You won 500,000,00 on ATMCardMaestro,Send Name,Add,Mobile to Email:[email protected]

  Scam Порака ?
   
  Изменето од модератор: 15 Декември 2016
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,446
  12,610
  2 Август 2012
  Машко
  Вришти од скам. Лагано игнорирај
   
  На aleksandar.divitarov му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,199
  1,251
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  На aleksandar.divitarov му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  790
  635
  5 Јули 2011
  Не е скем, мене ме исплатија  :oh:
   
  На Nightingale, iface, Oktar и уште 14 други им се допаѓа ова.
 5. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,623
  1,397
  27 Јануари 2011
  Машко
  Дали стварно има некој што ке наседне на оваа измам?
  Неписмен човек со една вијуга у глава ке ти каже дека оваа е ташак играње.

  BTW 500,000,00 напишано е погрешно :oh::oh::oh:
   
 6. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

  Ок Создравје да ги трошиш :oh::D
   
 7. Miki stojanov

  Miki stojanov
  Intern

  2
  1
  26 Јануари 2018
  Машко
  Mene mi stigna denes isto taka poraka deka sum osvoil $820,000.00USD i da im pratam mail so ime i broj? Dali nekomu mu e isplateno?
   
  На kjosmofon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Најчесто е Скам, но постојат исклучоци кога ваквите пораки знаат да се вистинити, разликата е во тоа што во вистинските мејлови стои текст " send bobs and vegana".
   
  На staycalm, StalkeR, Jovan2389 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 9. Miki stojanov

  Miki stojanov
  Intern

  2
  1
  26 Јануари 2018
  Машко
  Neznam samo me interesira dali voopsto na nekomu mu e isplateno nekoja suma za da znam sto da pravam..
   
 10. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,329
  982
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Лага е, не верувајте на такви глупости.
  Мене ми пратија порака дека сум добил 80.000$, а реално ми исплатија само 35.000$. Преваранти.....
   
  На staycalm, iface, boro1 и уште 10 други им се допаѓа ова.
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,089
  4,492
  4 ноември 2013
  Машко
  Шала на страна, мене ми имаат исплатено еднаш, само не е таа сумата што ја имаат пишано во маилот, обично помалце даваат.
  И не ги слушај другиве, ти љубоморат.

  edit:
  Ете уште еден сведок (@Taurus), исто како мене.
   
  На Taurus му/ѝ се допаѓа ова.
 12. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  101
  99
  27 Април 2016
  Машко
  @Taurus ти ги украле додека пристигнувале на твоја сметка бе
   
  На Taurus му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,089
  4,492
  4 ноември 2013
  Машко
  Јас се сомневав во нашиве банки, се лопована упм... да не може човек да си го земе она што го следува.
   
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,080
  6,064
  21 Јануари 2009
  okej eve jas kako da ti dokazam???
  od 2009 sum na forumov, bi lazel??????
   
 15. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  101
  99
  27 Април 2016
  Машко
  аааааааааа ова дека си од 2009 ептен те праи веродостоен
   
  На DrMTR, Krkac, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Andrijeski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,534
 2. HyperFreak
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  961
 3. bokiscout
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  626
 4. Pulse
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,102
 5. Harrabed
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  724
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...