• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Сателитски ресивер Vu+ Zero 4K

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
938
867
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Нов користен 1 месец со 2 години гаранција, фактура + фискална сметка.
Нема никаква мана работи безпрекорно.
Доаѓа комплет со сите нишани кутија, адаптер, инфраред екстендер, далинско, батерии за далинско, со едно кажано се што дошло во кутијата се добивате.
Сликите што ги гледате се од ресиверот

Цена 9000 денари

Контакт/Viber/Whatsapp/Telegram : +38975651213 Зоки
 

Атачменти

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
139
145
Имам исти ваков дома, можам само да кажам дека истиот е бомба ресивер за сите кои сакаат да уживаат во сателитска. Топло го препорачувам.

Се извинувам што се вмешав во постов како дедо на реклама за космодиск.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
938
867
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Додавам уште еден ресивер Vu Zero 4K кој нема гарнација но исто така е оригинал и функционира перфектно цена 8000 денари.
Ресиверот нема гаранција користен е 1 година.
Слика од него нема потреба да пуштам бидејќи изгледот е тотално ист како и на првите слики од првиот ресивер.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
938
867
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Ресиверот со гаранција продаден на @k3b со здравје маста да му ја извади бидејќи се работи за гланц нов ресивер.

Останат е уште еден исти Vu+ Zero 4K ресивер кој што нема гаранција.
Со него добивате далинско и батерии, ресивер, хдми кабел и адаптер за струја.
Кутија за тој ресивер немам но тој што ќе го купи може да го праша @k3b како му го спакував ресиверот дека по карго беше пратен неговиот.
Ресиверот ако сакате го добивате по ваш избор со кој сакате софтвер и oscam инсталирано на него и воедно имам некоја листа средена од 30 west до 28.2east
што се гледаат канали.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,565
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно