• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сателитски Интернет

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Satelitski internet

E pa vaka. izminative nekolku dena "kopam" baram nekoj dobar
( da recime 4mbit ) satelitski internet ama cenite se preskapi
( okolu 300 evra ). Aj pls ako znae ili ima nekoj satelitski internet provider neka mi kaze. ( pram muabet za samo download preku satelitska, za upload imam od on.net internet).
thx
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Барај си странски провајдери, ке си плаќаш преку картичка...тоа е најпаметно мислам...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Барај си странски провајдери, ке си плаќаш преку картичка...тоа е најпаметно мислам...
Се сложувам, поевтино ќе те фати.
Иначе не ти препорачувам сателитски интернет, многу лошо искуство имам so http://deltakom.com.mk претставници на skyDSL.

Во едно локално интернет кафе имавме земено од најдобриот пакет. Првите 2 недели до 1 месец беше супер, вториот месец беше на ниво на dialup а третиот месец воопшто немаше интернет, иако антената беше подесена да прима 98% од сигналот.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас би ти препорачал да погледнеш кај српските застапници за сателитски интернет. Мислам дека во регионов се најевтини. Користат транспордери на Астра што за нашиов регион е доста поволно. Јас користам два транспордера на Астра за download преку SkyGrabber и нивната брзина е доста добра (1-4 MBit, зависи од временските услови).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,077
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно