• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

satelitski internet

  • Ја почнал/а темата
  • #1

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
vaka sega edno devojce plaka za internet ama tamu kade sto zivee nemoze preku telefonot a nema ni kabelska pa saka nekako da stavi internet preku satelitska dali k moze kolku k ja kosta i se okolu stavanjeto

pozz
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Прво, со сателитскиот интернет ќе има само download и ќе и треба учте еден провајдер за да може да има upload

Зошто не проба со WADSL од OnNet ?

ПС: Кое е тоа девојче ? :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Прво, со сателитскиот интернет ќе има само download и ќе и треба учте еден провајдер за да може да има upload

Зошто не проба со WADSL од OnNet ?

ПС: Кое е тоа девојче ? :D

pa vi vikam saka komplet se zivo samo toj internet da i bide ako me razbirate...

dobro kazav deka nemoze da stavi drug net
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно