• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Satelitski Internet

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #3

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Kolku sto razbrav do 1000mb ne se naplaka.So taa cena izgleda e vkluceno i sobrakaj od 1000mb.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Da, ama neli e toa za nekoj odreden provajder, a ako e za site dali ke mi gi broi istovremeno i provajderot ili prvo na edniot pa na drugiot
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Сателитскиот интернет е супер работа единствена маана му е што нема Уплоад така што автоматски нема да ви работат месинџери, ИРЦ и се што има потреба од Уплоад вклучувајќи и листање на веб страни.Има опција пример 10 души ќе купите броадбенд врска за 50 евра + ќе купите нешо ситно колку за уплоад и имаш топ линија.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Pa moze i takva kombinacija ali sepak satelitski internet si e super.DVD film mozes da go simnes za nekolku sekundi.Ima mani no ima i vrednosti
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Во Струга има енди ставаат WIFI, download e преку skyDSL, а upload преку ADSL od mt.net. Не се лоши :). Е сеа ако сакаш за домашна намена skyDSL, за upload ќе си ставиш некоја поевтина конекција :)
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
добро значи така иде работата, мислев дека download-от иде директно, не дека е преку посебна врска
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
skyDSL gledav pred edna godina vo eden vesnik. Dobro e da imas takov download i da iskombiniras so nekoj prosecen upload..ama preku tie sateliti teco mi mi kaza deka ne e dobro resenie zasto mnogu zavisi konekcijata od vremenskite uslovi.taka da cesto moze da se sluci da nemas download.
 
D

DimitarMK

Гостин
иам едно глупо прашање.Тоа се наплаќа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,898
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно