1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Сателитска опрема ресивери и други ситници

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DemoUser, 12 ноември 2019.

1. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    Како што гласи насловот продавам сателитска опрема која се состои од оригинал германски ресивери Dreambox 8000 HD и Dreambox 800 HD Se верзија.Ресиверите работат безпрекорно и доаѓаат задено со оригиналните далинска кои не се копии од еbay или aliexpress, и адаптерот кој доаѓа заедно со едниот ресивер си е оригиналот од ресиверот.Не се кинески копии noname за кои треба да се замарате по интернет да барате софтвер спрема SIM картицата туку директно од страна симињате ставате и си работи без прекорно т.е не се блокира или крашува и сите можни додатни plugins и други ситници се инсталираат без проблем.Се што има да додадам е дека едниот ресивер DM8000HD има пукнатина десно доле во ќошот која е настаната при пад т.е не успеав да го додржам ми се излига од раце и пукна пластиката но ресиверот нема никаков проблем.Следуваат неколу слики од ресиверите.

D1.jpg D2.jpg D3.jpg D4.jpg D5.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

Цената за двата ресивера 11000 денари и не е фиксна.
    Поединечна цена доаѓа 5500 денари од ресивер.

Воедно продавам мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black комплет цена 2500 денари.

За горенавадените работи гарантирам дека се оригинал и дека работат безпрекорно лично јас ги користев и знам дека нема никаква мана на нив.
    Водено сите горенаведени работи може да се тестираат и воедно во секое време можат да се
    пуштат лично пред вас да се уверите дека се работи како што треба и дека нема никаква фалинка во нив т.е да се гасне или за било какви проблеми кои мислите дека може да постојат.

За сериозни купци има простор за договор околу цените и ако би земале комплет имам гратис некој коаксиален кабел да дадам со професионални конектори на него не битпазарски конектори на навртување.

Контакт/Viber/Whatsapp/Telegram : +38975651213 Зоки

2. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    DreamBox 8000 HD продаден надвор од форум

Останато е DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black = комплет цена 7000 денари и не е фиксна

3. viktorce

viktorce
    Gaining Experience

345
    250
    13 Март 2015
    Машко
    Ме интересира има ли уште шеринг на дримбокс. Дека луѓево пројдоа нели на IP TV веќе, па не сум слушнал да го зборат оддамна

На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    @viktorce Си има шеринг и има доволно канали за гледање така да сеуште си се исплати шерингот ако имаш каде да ставиш сателитска антена т.е да ја наместиш за да фаќа убаво.

5. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    Се враќа на продажба и другиот ресивер поради пишманаџија купец.
    DreamBox 8000 HD за само 4500 денари

Сите заинтересирани контактирајте ме во приватна порака за било каква комбинација и не заборавајте цените не се фиксни на ниден од горенаведените
    ресивер или работи кои се продаваат.

6. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    Нови цени :

DreamBox 8000 HD 4000 денари

DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black = комплет цена 6000 денари

7. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    DreamBox 8000 HD продаден на @amorphis со здравје да си го користи.

Останато е :

DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black = комплет цена 6000 денари

Сакате само ресивер сакате само комплет другите делови слободно пишете во приватна порака

8. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    Black Friday цена стрикно се комплет да се земе без делење на ресивер или другите делови :

DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black + 15 до 12 метри коаксиален кабел = комплет цена 5000 денари

9. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

772
    709
    27 Април 2010
    Машко
    Ресивер DreamBox 800 HD Se = продаден надвор од форум.

Останати делови кои се продаваат стрикно комплет :

Мотор powertech со метални запци + сателитски тањир 1.2м + окце LNB Inverto Ultra Gain Black + 15 до 12 метри коаксиален кабел = 3000 денари

За деловите гарантирам дека функционираат безпрекорно без никаква мана и давам лично од мене гаранција 1 месец.

Се што ви треба е познавање како да ги наместите правилно.

Сериозни купци кои би земале се комплет пишете во приватна порака имате екстра цена од мене.

По карго праќам али цената е фиксна бидејќи ќе треба да ги пакувам,спремам,заштитувам и ред други ситници за да не биде уништено кога би стигнало кај вас.

Сподели

Вчитување...