1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Сателитска опрема ресивери и други ситници

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DemoUser, 12 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Како што гласи насловот продавам сателитска опрема која се состои од оригинал германски ресивери Dreambox 8000 HD и Dreambox 800 HD Se верзија.Ресиверите работат безпрекорно и доаѓаат задено со оригиналните далинска кои не се копии од еbay или aliexpress, и адаптерот кој доаѓа заедно со едниот ресивер си е оригиналот од ресиверот.Не се кинески копии noname за кои треба да се замарате по интернет да барате софтвер спрема SIM картицата туку директно од страна симињате ставате и си работи без прекорно т.е не се блокира или крашува и сите можни додатни plugins и други ситници се инсталираат без проблем.Се што има да додадам е дека едниот ресивер DM8000HD има пукнатина десно доле во ќошот која е настаната при пад т.е не успеав да го додржам ми се излига од раце и пукна пластиката но ресиверот нема никаков проблем.Следуваат неколу слики од ресиверите.

  D1.jpg D2.jpg D3.jpg D4.jpg D5.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

  Цената за двата ресивера 11000 денари и не е фиксна.
  Поединечна цена доаѓа 5500 денари од ресивер.

  Воедно продавам мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black комплет цена 2500 денари.

  За горенавадените работи гарантирам дека се оригинал и дека работат безпрекорно лично јас ги користев и знам дека нема никаква мана на нив.
  Водено сите горенаведени работи може да се тестираат и воедно во секое време можат да се
  пуштат лично пред вас да се уверите дека се работи како што треба и дека нема никаква фалинка во нив т.е да се гасне или за било какви проблеми кои мислите дека може да постојат.

  За сериозни купци има простор за договор околу цените и ако би земале комплет имам гратис некој коаксиален кабел да дадам со професионални конектори на него не битпазарски конектори на навртување.

  Контакт/Viber/Whatsapp/Telegram : +38975651213 Зоки
   
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  DreamBox 8000 HD продаден надвор од форум

  Останато е DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black = комплет цена 7000 денари и не е фиксна
   
 3. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  346
  254
  13 Март 2015
  Машко
  Ме интересира има ли уште шеринг на дримбокс. Дека луѓево пројдоа нели на IP TV веќе, па не сум слушнал да го зборат оддамна
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  @viktorce Си има шеринг и има доволно канали за гледање така да сеуште си се исплати шерингот ако имаш каде да ставиш сателитска антена т.е да ја наместиш за да фаќа убаво.
   
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Се враќа на продажба и другиот ресивер поради пишманаџија купец.
  DreamBox 8000 HD за само 4500 денари

  Сите заинтересирани контактирајте ме во приватна порака за било каква комбинација и не заборавајте цените не се фиксни на ниден од горенаведените
  ресивер или работи кои се продаваат.
   
 6. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Нови цени :

  DreamBox 8000 HD 4000 денари

  DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black = комплет цена 6000 денари
   
 7. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  DreamBox 8000 HD продаден на @amorphis со здравје да си го користи.

  Останато е :

  DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black = комплет цена 6000 денари

  Сакате само ресивер сакате само комплет другите делови слободно пишете во приватна порака
   
 8. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Black Friday цена стрикно се комплет да се земе без делење на ресивер или другите делови :

  DreamBox 800 HD Se + мотор powertech со метални запци + тањир 1.2м + окце lnb inverto ultra gain black + 15 до 12 метри коаксиален кабел = комплет цена 5000 денари
   
 9. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Ресивер DreamBox 800 HD Se = продаден надвор од форум.

  Останати делови кои се продаваат стрикно комплет :

  Мотор powertech со метални запци + сателитски тањир 1.2м + окце LNB Inverto Ultra Gain Black + 15 до 12 метри коаксиален кабел = 3000 денари

  За деловите гарантирам дека функционираат безпрекорно без никаква мана и давам лично од мене гаранција 1 месец.

  Се што ви треба е познавање како да ги наместите правилно.

  Сериозни купци кои би земале се комплет пишете во приватна порака имате екстра цена од мене.

  По карго праќам али цената е фиксна бидејќи ќе треба да ги пакувам,спремам,заштитувам и ред други ситници за да не биде уништено кога би стигнало кај вас.
   
 10. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Нова цена :

  Мотор powertech со метални запци + сателитски тањир 1.2м + окце LNB Inverto Ultra Gain Black + 15 до 12 метри коаксиален кабел = 2500 денари
   
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Само денеска до 12 вечерва 2000 денари се комплет оваа цена ја нема никаде !

  Мотор powertech со метални запци + сателитски тањир 1.2м + окце LNB Inverto Ultra Gain Black + 15 до 12 метри коаксиален кабел
   
 12. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  До 31.12.2019 година цена 2000 денари, а потоа огласот или ќе се избрише или се трга од продажба.

  Мотор powertech со метални запци + сателитски тањир 1.2м + окце LNB Inverto Ultra Gain Black + 15 до 12 метри коаксиален кабел
   
 13. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Продадени се сите кој на форум кој надвор од форум може да се затвори темата
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...