• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

SATA III data кабел

  • Ја почнал/а темата
  • #1

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
701
710
Друштво, каде да најдам во Скопје да купам SATA III data кабли. Потребни ми се три парчиња кои на едниот крај се ротирани под агол од 90 степени (црни по боја??).

Да бидам појасен, оние сата кабли, црвените, што се продаваат во анхоч и сетек го немаат лимчето на приклучокот кој го фиксира кабелот од изместување на конекторот. Мене ми требаат баш такви кабли.... со лимче за фиксирање.

Еве, баш како оваа од угрин, на сликава...

sata3_rBVaSFqmKmmAfHg3AAHJ4YJUTwM814.jpg

Предлог?
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
859
749
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Друштво, каде да најдам во Скопје да купам SATA III data кабли. Потребни ми се три парчиња кои на едниот крај се ротирани под агол од 90 степени (црни по боја??).

Да бидам појасен, оние сата кабли, црвените, што се продаваат во анхоч и сетек го немаат лимчето на приклучокот кој го фиксира кабелот од изместување на конекторот. Мене ми требаат баш такви кабли.... со лимче за фиксирање.

Еве, баш како оваа од угрин, на сликава...

Погледнете го атачментот 81484

Предлог?
апсолутно врска нема сата 2 сата 3 кабел, сата кабел е сата кабел, и̶д̶и̶ ̶з̶е̶м̶и̶ ̶с̶и̶ ̶г̶и̶ ̶т̶и̶е̶ ̶о̶д̶ ̶а̶н̶х̶о̶ч̶.

Edit: глеам баш црни бараш. сеедно,нека седи ова, сата кабли се исти
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
701
710
апсолутно врска нема сата 2 сата 3 кабел, сата кабел е сата кабел, и̶д̶и̶ ̶з̶е̶м̶и̶ ̶с̶и̶ ̶г̶и̶ ̶т̶и̶е̶ ̶о̶д̶ ̶а̶н̶х̶о̶ч̶.

Edit: глеам баш црни бараш. сеедно,нека седи ова, сата кабли се исти
Кабелот е можеби ист, дебелината на кабелот сигурно не е иста, пластичниот дел од конекторот е можеби ист, ама тоа лимчето што го спомнувам во претходната порака, не дозволува извлекување или поместување на конекторот. Е заради тоа ги барам, е***ото лимче, стега или како се вика, а не заради бојата. Сликата е намерно одбрана за да се види лимчето на конекторот...

Ем башка незнам што те наведе на ваков одговор, кога добро опишав што барам.

Да дополнам, знам дека ги има кај кинезите, ама пред да нарачам од таму, да му направам бизнис на некој од локалниве...
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
629
588
Овие мислам дека одат само со некои матични, нарачај од али..
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,535
870

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,945
4,384
Ethermine
www.facebook.com
А бе имењак , не знаев дека го имаш ,а мене таков ми треба само едно парче и баш таков со метален осигурувач бидејќи куќиштето е гломазен и дебел(ширина)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нема проблем и за тебе . АКо си од СК намини ке ти дадам какво сакаш и каква сакаш боја со тоа плехче.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,956
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно