1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gremlin, 23 Јануари 2019.

Тагови:
 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Се продава графичка Sapphire RX580 Nitro+ 8GB користена 10 месеци купена од грција, во одлична состојба во кутија комплет. Користена е на мојот домашен пц цело време.

  Добар оверклокер е, иде без проблем на 1450 / 9000 без додатен напон, повисоко немам тестирано.

  Цена 10.000

  Sapphire RX580 Nitro+ 8GB
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 3. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 4. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  8000 до четврток.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  бамп

  п.с. копана е одприлика 2 месеци (очигледно кој прашал тоа му беше првото прашање а никој не побара ни слики ни тестови ни температури и слично), во секој случај гарантирам за квалитетот и нудам лично гаранција за нејзе до Април.

  Инаку еве каде спие цело време ;)

  IMG_20190116_005548.jpg
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  ^
  I scored 4 985 in Time Spy

  Ова е максималниот стабилен оверклок јас што го имам тестирано постигнат сo афтербурнер ...
   
Слични теми
 1. gremlin
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,025
 2. Викса
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  415
 3. nik0la_
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  899
 4. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  721
Вчитување...

Сподели

Вчитување...