1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Sapphire RX470 Nitro+ 8GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од TylerMkD, 12 Јуни 2017.

 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,030
  3,339
  7 ноември 2014
  Машко
  Гледам сите што не копаат користат ситуација, па и јас. :)

  Како што гласи насловот, со Samsung меморија и со околу 1,5 год. гаранција.
   
  vlavot, Oktar и на Boldozer им се допаѓа ова.
 2. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  435
  1,253
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
 3. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,877
  2,817
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  14.600


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,473
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
Слични теми
 1. DzoleGTI
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,767
 2. kortino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  650
 3. Вајкинг
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  873
 4. reflexmk
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  540
 5. Sephiroth

  Продадено Sapphire RX480 Nitro+ 4GB

  Sephiroth, 2 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,149
Вчитување...

Сподели

Вчитување...