• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Sapphire Radeon RX 460 2GB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobmkd

Gaining Experience
18 ноември 2008
362
190
Скопје
Продавам графичка Sapphire Radeon RX 460 2GB GDDR5 HDMI OC но немам поим колу би одела па затоа молам за проценка. Однапред фала на сите што ќе одвојат време да дадат мислење.
Графичката е без никаква мана, надвор од гаранција, купена од Анхоч пред 3 години во моментов работи на PC и се игра на неа без никаков проблем.
Ја продавам бидејќи си купив нова 1650 Super.
Подолу еден скриншот со повеќе податоци за графичката.

upload_2020-6-9_18-0-4.png
 
Последна промена:

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,139
3,350
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
2.500

И да си го активираш Виндоус-от. :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

bobmkd

Gaining Experience
18 ноември 2008
362
190
Скопје
Ја продавам графичката за 2500 денари.
 
Продадена, може клуч на темава.
Фала на сите (еден) што даде проценка, лесна рака си има штом картичката се продаде толку бргу.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,522
Мислења
858,551
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно