• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Sapphire R9 290 Tri-X OC

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
91
120
Користена за гејминг. Работи нормално. Во добра состојба. Гаранција истечена.

Цена: Молам проценка.

Specs:

VRAM: 4GB, GDDR5
GPU Clock: 1000MHz
Memory Clock: 1300MHz (5200Mhz effective)
TDP: 275W
Output: DVI x2 / HDMI x1 / DisplayPort x1
За повеќе specs

Слики:
82600830_625681391336072_2538961821017047040_n.jpg81854036_578409863011172_7527291435939266560_n.jpg
83233787_2588969191216042_8455075638267609088_n.jpg
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
983
728
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
3500 max
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,656
Членови
28,226
Најнов член
Ivan G
На врв Дно