1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Sapphire R9 280 Dual X

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Вајкинг, 22 Април 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  Се продава графичката од насловот, користена за crypto-mining. 100% исправна
  2500 денари
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  левиот вентилатор на картата прави мала бучава, па новата цена ќе биде 2200 денари. за 10 долари на aliexpress има нов сет од 2 вентилатори.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
  2000 денари последна цена, не ми е јасно како не отиде до сега..
   
  prichina, shifty и на borcep им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
 7. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
 8. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,010
  1,152
  9 Јуни 2015
  Машко
Слични теми
 1. Psycore

  Менувам Sapphire 280X Dual-X

  Psycore, 12 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  772
 2. Sm0k3y25

  Продадено Sapphire 280X Dual-X

  Sm0k3y25, 17 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  446
 3. Goran27
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  897
 4. DeJaVu
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  439
 5. Loaded_Dice
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  889
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...