• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

SAPPHIRE PULSE RX 5700 XT

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,203
1,049
Се продаваат 6x парчиња користени 6 месеци - без гаранција (се нафаќам ако треба за RMA). LED на една од графичките не работи, претпоставувам фабрички проблем за кој што немав време да се замарам, но си работи 100%.

Цена: 6000 EUR
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,680
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно