Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Sapphire nitro plus 580 8gb SE

Статус
Затворена за нови мислења.

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.239
6.805
Скопје
www.facebook.com
Pane24 додаде нов оглас:

Sapphire nitro plus 580 8gb SE - 3.500 ден.

Se prodavaat graficki vo dobra sostojba.
Tocniot model e Sapphire nitro plus 580 8gb special edition.
Dobri fanovi. Ne se otvarani dosea taka da od vasa strana e pozelno da si smenete pasti.
Cenata e 3500 denari fiksna.
Porakite so cenkanje ne gi ni citam voopsto.
Погледнете го атачментот 127394
Moze da se pratat po ELS niz cela mkd na vasa odgovornost.

Видете го целиот оглас...
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2.275
3.895
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-11400F + Deepcool AG400
Motherboard
Gigabyte B560M - DS3H V2
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Zotac RTX 3050 Twin Edge OC 8GB GDDR6
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Пууу... како закаснив, не го видов порано огласов. ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.586
Мислења
945.390
Членови
34.072
Огласи
1.966
Најнов член
Lukaa
На врв Дно