SAMSUNG T190 или T200HD ???

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
Планирам да зимам монитор... Па пишав за да видам мислења од вас за на крај полесно да се одлучам кој монитор да зеам. Ги ѕирнав овие два на Samsung и доста ми ги фати око :D... Сеа од вас чекам дали ги бива или не за да си формирам посе некое мислење и краен резултат отпакување дома :p

Т190
http://www.samsung.com/us/consumer/detail/detail.do?group=computersperipherals&type=monitors&subtype=lcd&model_cd=LS19TWHSUV/ZA
Т200
http://www.samsung.com/us/consumer/detail/detail.do?group=computersperipherals&type=monitors&subtype=lcd&model_cd=LS20TDNSUV/ZA

Малце овој дел ми се наоѓа на погрешно место али се надевам нема модераторите да ми замерат... Со мониторот мислам и нова графичка да си зиам е сеа изборот ми падна на nVidia GTX 260, знам имаше тема нешо околу неа баш тука на ИТ дека ке ја шминкале малце поише :):) коа одприлике ке искочи шминканата верзија и дали е ок графичката или да барам алтернатива ????
Благодариме однапред :D

п.с дали ке може да се стаи PCI Express 2.0x16 VGA на PCI Express x16 port... ми остана дилема :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,470
29,245
kalco.ru
Па вака Т200 дефинитивно ако сакаш HD монитор што би ти препорачал и јас,е сега незнам која е разликата во цена ако е голема Т190 одлично се држи.
A графичка хммм... незнам што да ти кажам оваа е мрак
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Ни еден, ни друг. Ако мислиш да ставаш 260GTX, тебе ти требаат 22 или 24 инча. Со овие маливе само се глупираш.

Ако де, повеќе време ќе му држи графичкава на помала резолуција :))
Он-топик: земи 22 или 24 инча ако си во можност!
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
Ни еден, ни друг. Ако мислиш да ставаш 260GTX, тебе ти требаат 22 или 24 инча. Со овие маливе само се глупираш.

хехе знаев дека ке добијам ваков одговор :D точно дека ми требаат 22+
кој би ми препорачал??? Samsung или нешо шо е стварно екстра??

Ако де, повеќе време ќе му држи графичкава на помала резолуција :))
Он-топик: земи 22 или 24 инча ако си во можност!

хехе тачно поише ке ми држи графичкава на помала резолуција хихи :D:D и ја си помислив на ова.... иначе ко и претходно у можност сум малце ке ми е кнап за да го сместам некако али ај ке се снајдам... Чекам предлог за 22+ ако евентуално може да постирате и цена ако не ке се снаоѓам :D:D
 

Fortran

Intern
22 октомври 2008
26
0
pci-e 2.0 kartica raboti na stariot pci-e, samo ne se isti performansite normalno.
fina varijanta za kartica ti e i ati 4870, samo mene licno vo izbor megu ati i nvidia me buni physX-ot kako nesto plus sto go nudi nvidia.

samsung 2232bw e super, samsung t220 e isto fin, u niko imaa so original samsung paneli, na drugo mesto ne sum uspeal da gi proveram panelite. znaci zborime za cena 15-17500 den. asus se u redu ali momentalno so dvi asusot ima visoka cena (skapa nabavna na pratkata). ja imam lg 22'' w2242t-sf i e u redu, malce poveke probiva osvetluvanjeto, ali definitivno bolji se samsunzite, samo ne mi se plakase +3000 den. isto benq ne se za zanemaruvanje po kvalitet i cena, na primer 24'' za 20000den, samo toj mislam nema full HD rezolucija.
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
Сакаш 22' Full HD или?
Full HD и не ми е толку битно али може слободно постирај па ке видиме.... Се мислев некоја варијанта на Samsung 2232BW али малце е постар... ке најдам некој еквивалент па ке видам...

pci-e 2.0 kartica raboti na stariot pci-e, samo ne se isti performansite normalno.
fina varijanta za kartica ti e i ati 4870, samo mene licno vo izbor megu ati i nvidia me buni physX-ot kako nesto plus sto go nudi nvidia.
samsung 2232bw e super, samsung t220 e isto fin, u niko imaa so original samsung paneli, na drugo mesto ne sum uspeal da gi proveram panelite. znaci zborime za cena 15-17500 den. asus se u redu ali momentalno so dvi asusot ima visoka cena (skapa nabavna na pratkata). ja imam lg 22'' w2242t-sf i e u redu, malce poveke probiva osvetluvanjeto, ali definitivno bolji se samsunzite, samo ne mi se plakase +3000 den. isto benq ne se za zanemaruvanje po kvalitet i cena, na primer 24'' za 20000den, samo toj mislam nema full HD rezolucija.

Точно конечно некој шо ке ми потврди :D со другар се утепав од карање да му докажам дека ке си работи али ај.... Дефинитивно nVidia ке зиам....
btw како би можел да познаам дали е со оригинал панел или не ???
 
PCI-E 2.0 картица секако ке работи на PCI-E 1.незнам колку слот. А разлика во перформанси ке нема или ке биде 1-2%.

За монитор ја би играл со некоја 22ка на Asus, VW222U или VK222(овој е со веб камера) или пак чисто и проверено Samsung 226BW.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,045
Мислења
870,718
Членови
30,376
Најнов член
7ea734
На врв Дно