• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung Sync Master 2263 DX

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,325
28,669
kalco.ru
Новиот монитор од Samsung има резолуција од 1410x1050 21инч на големиот и 800x480 7инчи на малиот монитор има вградена 3м.п камера и стерео звичници.


Мене лично многу ми се засвиќа мониторов...но бидејќи ме мрзеше да преведувам прочитајте Повеќе за него.

Извор:interfejs.tv
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Woooow.... Јако мониторче! Супер е ! Јас да не го купев мојот нов монитор сега брзо, па овај одма ќе го земев.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,243
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Ми се свиѓа второто мониторче. Но, наредниот апгрејд на монитор ќе земам 24" 100Hz или подобар.
 

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
едно прашање...ме интересира дали малото мониторче работи само кога работи големиот...или е самостално...?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,325
28,669
kalco.ru
Мислам дека не работи самостојно.Али не сум 100% сигурен ќе побарам па ќе ви кажам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно