Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Samsung SO-DIMM 8GB DDR4 3200MHz

Статус
Затворена за нови мислења.

shifty

Модератор
5 септември 2009
1.067
1.407
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X & Noctua NH-L12
Motherboard
ASUS ROG Strix B550-F GAMING
Storage
2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
2x8GB DDR4 3000C15
Video card
Power Color RX6800XT 16GB Red Dragon
Case
BeQuiet PURE BASE 500
Mouse
Razer Lancehead TE
Keyboard
ASUS ROG Strix Scope RX
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
Јас ја земав ама unlikely лаптопов друга ревизија :) нема слот за рам така да доколку некој има потреба од плочкава нека ме контактира. @vladimir171
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.394
6.556
Ако не одговара, пушти ми ја назад ке ти ги вратам парите нема проблем никаков.
Доколку се договорите со некој друг океј. :)
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.737
10.160
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Ма каков Владимир каков Дамил, јас ја земам, кој ве шиша, :D ова за тест е топ. @shifty Шала настрана, ако не ја земале досега, донеси ја кога ќе доаѓаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.827
Мислења
969.873
Членови
35.199
Огласи
2.824
Најнов член
ivanmfs
На врв Дно