1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

samsung smart tv led problem

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од елекс, 13 Мај 2013.

 1. елекс

  елекс
  Intern

  122
  1
  5 Јануари 2012
  Машко
  имам проблем со лцд телевизор ми се изгуби квалитетот на сликата преку аналогна антена и преку сателит ја нема таа чистина на тв-то бистрина што ја имаше дали некако може да се реши тоа ве молам упатете ме ????
   
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,083
  3,233
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не те разбирам баш. Сакаш да добиеш ист квалитет на аналогнен сигнал со дигитален?
   
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,481
  12,648
  2 Август 2012
  Машко
  Ако сликата е како што сакаш додека гледаш HD филмови тогаш причина барај во квалитетот на сигналот
  Друго, пробај да видиш да не имаш уклучено up-scaling или некоја фора за дуплирање на фрејмови (не знам како се вика кај LG) кај Sony се вика Motionflow
  Со HDMI земаш од сателитски приемник?
   
Слични теми
 1. maddogg
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,264
 2. gremlin
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,533
 3. елекс
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  430
 4. stefan_off
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  6,275
 5. Costigan_Jr
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  606
Вчитување...

Сподели

Вчитување...