1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка SAMSUNG S8 +

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BESKO, 29 Март 2018.

Тагови:
 1. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  IMG-422acc9a49ca484088afe8516fbefd42-V.jpg IMG-47f3a8540a99791086575172938e8de3-V.jpg IMG-bb01f85fb6227b8a8edeb05da54f9e35-V.jpg IMG-422acc9a49ca484088afe8516fbefd42-V.jpg IMG-47f3a8540a99791086575172938e8de3-V.jpg IMG-bb01f85fb6227b8a8edeb05da54f9e35-V.jpg IMG-066073028d2d55cc0e07b47018747c42-V.jpg IMG-d07921cf569c655f354e0377f0959f33-V.jpg
  Ако може проценка за телефонот

  Гаранција до Мај 2019 од Т-Мобиле
  Има една гребатинка во екранот која што не се приметува ,другото све е чувано
  Иде со цело пакување .

  Боја : Midnight Black

  Со телефонот давам и код за UNLOCK на сите мрежи
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,795
  3,264
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  ~ 28K - 30K
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  Малку тешка проценка, со оглед на тоа што кога е купен телефонот коштал околу 45к, користен е година без месец, а сега чини 35к нов со година дена гаранција.
  Моја проценка 26-28К.
  едит - моја грешка година дена користен, со година преостанато гаранција.
   
  Последна промена: 29 Март 2018
 4. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  Како може да е 2 години користен телефонот кога на продажба е од 21 Април 2017 ?
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Released 2017, April вели GSMarena.

  Гребаницата ја мати малку проценката, ама генерално, скини му 30% од моментална малопродажна цена (35K) оти е користен 1 година, а ако ти се ценкаат, скини уште 10-15% заради тоа што е веќе застарен модел, наследен од S9+.

  Значи 24-27К.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  Моја грешка ! Исправено , но проценката останува иста.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  28-30k со оглед на гаранцијата и анлок кодот кој го даваш.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  27 заради гребаницата.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  НЕКА ИДЕ НА ПРОДАЖБА ЗА :

  28,000 Денари
   
 10. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  26000 Ден
   
  На darencee и Oktar им се допаѓа ова.
 11. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  BUMP !

  25,999 Ден.
   
Слични теми
 1. spiritfly
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,052
 2. petre.dimov
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  881
 3. Blagojce
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,839
Вчитување...

Сподели

Вчитување...