1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Samsung S8 Plus (S8+) Maple Gold

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од xenon, 19 ноември 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,920
  9,655
  15 Јануари 2011
  Машко
  Продавам мобилен тел. Samsung S8 Plus (S8+) Maple-Gold.

  SM-G955FD, купен 08.08.2017, од Мобеликс (mobelix.com.mk), со гаранција до 08.08.2018-та.

  Доаѓа со кутија, гаранција, итн. Не е отваран, сервисиран и сл. Користен е со силиконска заштитна футрола на задната страна, напред без заштитно стакло (на предното стакло има некои микро гребки од регуларна употреба кои не се приметуваат при вклучен екран).

  Цена: 28500 ден.

  [​IMG]
  [​IMG]

  070673024
   
  На drifter, Викса, spiritBreaker и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,920
  9,655
  15 Јануари 2011
  Машко
  Тел. е отклучен на сите мрежи, има Dual Sim, односно простор за две сим картички или комбинација од Sim+MicroSD.
  Можна е замена за S8 обичен t-mobile/vip или Note8 (со моја доплата) tmobile исклучиво нови/неотпакувани.
   
  Викса, kirev и на psyside им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,920
  9,655
  15 Јануари 2011
  Машко
  Продадено, може клуч. Со здравје да го користи новата газдарица :)
   
  На Ceco, mdeni, Ficho и уште 4 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Luidgi
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,012
 2. stavrov69
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  247
 3. uwemi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  487
 4. Ron0n

  Проценка Samsung Galaxy S6 Edge Gold

  Ron0n, 18 Април 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,401
 5. SpiritBond
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  691
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...