1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Samsung S7 White 32gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ImTheDude, 27 Септември 2018.

Тагови:
 1. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  617
  31 oктомври 2011
  Машко
  Продавам Самсунг S7 со расипан дисплеј. Телефонот падна и дисплејот почна да "крвари" лилава боја и малку по малку го прекри скоро целиот екран.
  Или го продавам како таков, ако некој сака да го откупи и поправи за себе, или купувам дисплеј за да се поправи телефонот па да се продава како целосно исправен ако се исплати.
  Секакви понуди се добредојдени.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,787
  9,443
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Давам 400 денари за телефонот. (If ya know what i mean)
   
  BlackOuttheWoRlD, gOJDO и на ImTheDude им се допаѓа ова.
 3. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  617
  31 oктомври 2011
  Машко
  Значи не вреди поправка а?
  Ок, така и мислев ама реков ипак да прашам да не постои некоја варијанта што се исплати за да не се фрла во канта.
  Edit: После сугестии од членови, најверојатно сепак ќе го поправам па ќе видам после тоа како исправен да го продавам или сепак зачувам. Фала на сите.
   
  Последна промена: 27 Септември 2018
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,787
  9,443
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Вреди поправка ама ако најдеш оригинален екран и некој стручен да го смени.
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,514
  6,581
  27 Март 2014
  8000 ден е екран за овој модел. За 10-12 се наоѓа коска здрав неменувано ништо, оригкнален, така да направи си сметка колку би вредел во моментов.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,470
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,514
  6,581
  27 Март 2014
  ibutik
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,621
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  На еден момак му побарале 14к за Ѕ8, на друго место 12к за дисплејот. Во Ледиком му понудиле 5к за откупување на 10тина месеци стар Ѕ8.

  Мрдната е малце работава, скапа е оправката и затоа губи цена со таков екран. Можеби подобро да најдеш некаде за поевтино да го смениш, па продавај го на пазар/реклама.
   
Слични теми
 1. cipiripi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  634
Вчитување...

Сподели

Вчитување...