1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung s5230

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од new, 8 Февруари 2010.

 1. new

  new
  Intern

  1
  0
  8 Февруари 2010
  ве молам доколку некој има некаква апликација или игра за овој модел или пак знае некоја веб страна каде може да се симнат нека пише емаил
   
 2. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  437
  40
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Успеа ли да најдеш нешто во врска со овој телефон ? Бидејќи и на мене ми требаат теми за овој модел, па ако знаеш нешто пиши!
   
 3. DanielSK

  DanielSK
  Intern

  24
  1
  11 Мај 2010
  Zdravo
  Ja go iam istovo telefonce :) za nego iam nekoi igrici okolu 400tina i 20-30 aplikacii. nego temi za ovoj telefon nema ima firmwari sto se dobri, ja iam staveno od iphone firmverce taka da ako sakate da vi dadam nekoj link ;) ne mi e tuka aparatot da sliknam ali ke vi dadam youtube klipce so firmware-ot sto go iam http://www.youtube.com/watch?v=Z9PLyrp_Fz4
   
 4. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,717
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  апликации и останати работи немам ништо за овој телефот и едно прашање имам до DanielSK
  дали кога го смени firmwaer-от после тоа требаше да го отклучуваш телефонот и ако треба дали имаш некој клуч што би ми завршил работа? (видеото е блокирано ако можеш замени го линкот со др каде што е твојата тема)
   
 5. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Темава е стара, а и не верувам дека ќе добиеш брз одговор од ДаниелСК бидејќи последна активност му е пред 2 месеци... Побарај на јутуб Changing firmware for Samsung s5230 или нешто слично... Видеото е тргнато заради Copyright...
   
 6. Goran123

  Goran123
  Gaining Experience

  954
  158
  25 Јуни 2010
  Па не е баш iPhone Firmware-че како што си го пишал, туку iPhone-Style Firmware ;)

  И пазете со вакви работи, посебно ако фирмверот не е проверен, зошто може да си го зезнете мобилниот.
   
  1 person likes this.
Слични теми
 1. sanco
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  465
Вчитување...

Сподели

Вчитување...