1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Самсунг S3 Neo Упдејт

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од riki_staff, 21 Јуни 2016.

 1. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  445
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Здраво преку киес 3 проверив има упдејт за С3 Нео,е сеа дали да си останам на тој што сум или да правам упдејт?ако некој го знае тој упдејт нека пише :)
  [​IMG]
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,234
  1,283
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  овој првиот ти е 4.4.2 киткат, за вториот(новиот) претпоставувам е 5тка лолипоп.
   
  На riki_staff му/ѝ се допаѓа ова.
 3. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  445
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Да моментално е 4.4.2 тој што го користам,затоа прашувам ако знае некој дали вреди да го правам тој апдејт или да си седам на овој ☺

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   
 4. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,234
  1,283
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  направи си целосен backup пред тоа, па апдејтирај. со понова верзија би требало да е подобро, но не и секогаш. Поновите верзии знаат да имаат багови.
  Апдејтирај во секој случај па ако не ти се допаѓаат промените, враќаш назад како што си било :)
   
  На riki_staff му/ѝ се допаѓа ова.
 5. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  445
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Преку киес 3 оваа е целосен backup?
  [​IMG]

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   
 6. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,234
  1,283
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Па да речеме да... целосен мислев на цел андроид. Туку можеш и вака, 4.4.2 сток се наоѓа на интернет.
   
 7. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  445
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Го направив и повторно си е 4.4.2,веројатно понова верзија

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...