Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Samsung s23

Статус
Затворена за нови мислења.

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
365
485
Potop додаде нов оглас:

Samsung s23 - Проценка

Проценка на горенаведениот модел.
Самсунг с23 8/128.
Купен од телеком на 01.03. со 2 год гаранција (Користен 1 недела).
Никакви траги на користење, 4 пати е полнет :)
Доколку одговара може да оди на продажба.
Се продава од причина што излезе некоја подобра комбинација :)
Фала многу.
П.С. Слики мислам дека нема потреба, телефонот е булвално нов.

Видете го целиот оглас...
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.845
5.755
40.000 денари.
(Во мобилара е 41.990, а ова има гаранција од Телеком) да беше 256 ќе ми фатеше и мене око.
 
Последна промена:

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
40.000 денари.
(Во мобилара е 41.990, а ова има гаранција од Телеком) да беше 256 ќе ми фатеше и мене око.
Точно 42000 е во мобиларите,ама некористен,без разлика што е една недела овој телефон користен,се рачуна одма како половен.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.511
5.787
Точно 42000 е во мобиларите,ама некористен,без разлика што е една недела овој телефон користен,се рачуна одма како половен.
Ма дај. Штом е во мобилара е користен. На плац за стари коли кога ќе ти речат нова е, им веруваш?
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
Ма дај. Штом е во мобилара е користен. На плац за стари коли кога ќе ти речат нова е, им веруваш?
Штом е активиран и користен,веќе е половен,не само со телефоните,него со секоја технологија,па и коли :)
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
365
485
Не дека јас го користам ама ако ја извадам фолијата, футролата, со микрофибер го изгланцам :) фактори рисет и можам да кажам слободно дека само е отворен за да го уклучам и дека не е воопшто користен, стоен е 10 дена неупотребуван. Ама не е тоа поентата нели :)
Затоа и сум искрен, форум е сепак, се познаваме колку толку.
Инаку ќе одеше на пазар3 или реклама5 како нов :)Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
993
Ова не требаше да се продаде испод 40000-42000 без разлика што нов во ледиком е истата цена, овој доаѓа со 2 години гаранција
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
2.090
3.101
Струмица
Грабеж или не, форумската цена на ова best buy/value телефонче за 2023 на @Potop покрај тоа што беше неодолива, поврза многу фини луѓе во ова мало парче земја.
Ако не беше ваква каква што е цената, ќе требаше да зимам редми за мајка ми, јас да останам со OP6T кој го користам веќе 4 години и да продолжам да ги хејтам Самсунг мобилните... и ќе се влечкаше огласов некое време со 40к+ цена.
Сега сме сите среќни. Честитки на @Potop за новиот S23 Ultra, честитки на мене за мојот прв Самсунг мобилен во животот, после 2xOP1, 3xOP3T и OP6T, решив да им дадам шанса на Самсунг и One UI, пред да скокнам на темната страна (iOS) во блиска иднина. :devilish:

+1000 за @Potop за позитивното искуство со продажбата. Попозитивно не можеше да испадне... ништо не е случајно на овој свет, има некој горе шо ги прави овие спојки. :)

Ќе се дрзнам во името на @Potop да кажам:
Може слободно да се стави клуч на огласот.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.599
2.618
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.918
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно