Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Samsung s23 Ultra Заклучен

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
470
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
гледам на eBay има s23 ultra заклучен се мислам да го земам и знам дека можам да го направам да го отклучам.
Knox-от е вклучен и google account има изгледа.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
470
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Да не е ваква работата или го имаш ова работено па си поприлично сигурен?

Се сложувам со @DrMTR, не вреди
Сигурен сум
бидејќи имам некои алатки за отклучување и на сите телефони каде што се плаќа месечно и исто така сум врзан на телеграм со некои пријатели кои си помагаат едни со други.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.956
10.404
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XTX 24GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Трн во здрава нога е бесмислено да ставаш, разбирам дека си восхитен од некои тазе стекнати познавања, скриптици и слични џиџимиџиринки каблиња итн, но $460 + испорака + царина и данок (18%+14% + најмалце 1000 ден шпедиторски трошкови а мислам е 50Е, па превоз од и до царина, трчање по документи) и згора на се можност уредот да не е набавен законски па се води/бара преку IMEI/сериски број од некого/некаде.... Нема никаква логика. Ова од старт ќе те фати безмалку како нов уред од локалните мобилари, да не правиме муабет дека ем е половен, ем не е локален, ем е расипан ем можеби е украден.

Ако сакаш да се занимаваш, на бувљак ќе најдеш многу играчки по 1000 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.363
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно